Valboard to płyta MDF barwiona w masie. Produkowana jest z włókien drewna sosnowego, klejona syntetycznymi żywicami i barwiona w masie organicznymi barwnikami. Płyty Valbord są łatwe w obróbce, maja jednolitą gęstość i gładką powierzchnię.

Valboard to MDF barwiony w masie. Płyty produkowane są z włókien drewna sosnowego, klejone syntetycznymi żywicami i barwione w masie organicznymi barwnikami. Płyty Valboard są łatwe w obróbce, maja jednolitą gęstość i gładką powierzchnię.

 

Charakterystyka płyt Valboard:

 

Płyty nie są wilgociodporne, ale charakteryzuje je wysoka jakość i konkurencyjna cena w porównaniu do płyt Valchromat. Płyty Valboard występują w dwóch podstawowych kolorach, szarym i czarnym. Przeznaczone są do malowania, fornirowania i oklejania powierzchniami dekoracyjnymi. Produkt końcowy to płyta łatwa w obróbce o jednorodnej gęstości, gładkiej i jednolitej powierzchni. Valboard to płyta o niskiej zawartości formaldehydu (klasa E1), do stosowania w środowisku suchym. Płyta produkowana jest w dwóch grubościach: 8 i 19 mm, oraz w dwóch kolorach: szarym i czarnym. 

 

 

 

Wymiary

2440x1220 | 2440x1830 | 3660x1220 | 3660x2440*

*na zamówienie

 

Grubości

8, 19 mm

Dostępne kolory

                 

szary                                     czarny

  • FSC i PEFC – Valbopan SA posiada certyfikaty FSC i PEFC w zgodności z odpowiednimi standardami. Valboard z certyfikatem FSC lub PEFC jest dostępny na zamówienie.
  • Panel Valboard posiada oznaczenie CE, system 4.

Meble:

Panele Valboard mają idealną gęstość do produkcji mebli. Szare lub czarne panele Valboard są doskonale przygotowane do aplikacji lakieru, oleju lub wosku lub farby. Valboard to również idealny materiał do fornirowania.

Do obróbki należy używać odpowiednio naostrzonych narzędzi. Panele należy odpowiednio zabezpieczyć przed użyciem. Jeśli to możliwe należy używać paneli z jednej partii, aby uniknąć różnic w odcieniach spowodowanych naturalną różnorodnością drewna.

 

Panele dekoracyjne:

Płyty Valboard mogą być frezowane na maszynach CNC lub ręcznie. Używając jednego panelu lub nakładając jeden na drugi można stworzyć wile ciekawych, trójwymiarowych projektów.

 

Drzwi:

Panele Valboard są odpowiednie do konstrukcji drzwi, głównie ze względu na wytrzymałość mechaniczną, która umożliwia mocowanie elementów metalowych bez ścierania materiału i łatwe docinanie niezbędnych otworów.

 

Stoiska wystawiennicze:

Panele Valboard umożliwiają subtelną i elegancką ekspozycję. Wszechstronność zastosowania i obróbki jest cennym dodatkiem.

Panele Valboard są wolne od sęków, bez kierunkowego wzoru na powierzchni. Panele są gładkie, płaskie i mają zwartą powierzchnię, dobrą odporność mechaniczną, łatwą do wykończenia.

 

Zalety produktu:

  • Nietoksyczny - zawiera ekologiczne barwniki i niskiej emisji formaldehydu (klasa E1)
  • Łatwy w obróbce - jego zwarta struktura powoduje większą wytrzymałość mechaniczną.
  • Niska przewodność cieplna
  • Dźwiękoszczelny

Panel Valboard jest dostarczany niewykończony, surowy. Do ostatecznego użytkowania zaleca się wykończenie powierzchni płyty lakierem, woskiem lub olejem.

back back